Announcement | Computer Architecture & HyperConverged Training

Sekom A.S. & Teknolojide Kadın Derneği ve Red Hat işbirliği ile düzenlediğimiz, Türkiye Bilişim Sektörüne “Nitelikli Teknik Mühendis” kazandırmak adına başlattığımız ve devam eden eğitimlerimizin önemli bir konusunu oluşturan “Computer #Architecture ve #HyperConverged (#HCI)” hakkında “Sınav ve Ön eleme” ile oluşturulan özel ve nitelikli iş gücünü karşılaması hedeflenen bir Öğrenci grubuna “01.09.2021 / Çarşamba (Yarın)”Tam Gün bir Eğitim veriyor olacağım.

Önümüzdeki Aylar için olası Teknolojide Kadın Derneği ve Red Hat işbirliği ile düzenleyeceğimiz yeni eğitimler ve katılım talepleriniz için Sekom A.S. adresi ve Blog’unu takip edebilir, iletişim kurabilirsiniz !

Bu eğitimler sonunda seçilecek katılımcılar Sekom A.S. HR bünyesi tarafından değerlendirilecek ve Kurum İş Birimlerine yerleştiriliyor olacaktır.

English:

“01.09.2021 / Wednesday (Tomorrow)” – I will be giving a full day training to a group of students who are targeted to meet the special and qualified workforce created by “Exam and HR Pre-screening” about “Computer #Architecture and #HyperConverged (#HCI )” – We organized in cooperation with Sekom A.S. & Teknolojide Kadın Derneği (Women Tech Community) and Red Hat, which we started to bring “Qualified Technical Engineers” to the Turkish / Global IT Sector and which constitutes an important topic of our ongoing trainings.

You can follow Sekom A.S. address and blog for new trainings and participation requests that we will organize in cooperation with Teknolojide Kadın Derneği and Red Hat for the coming months!

At the end of these trainings, the participants to be selected will be evaluated by Sekom A.S. HR and placed in the Corporate Business Units.

Advertisement